ПРОТОКОЛ №2 Засідання педагогічної ради Некрасівського НВК:ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

від 01 вересня  2023 року                                                                                   №2

 

Присутні –  Давиденко О.М.- заступник з НВР, Куліш О.Г. – заступник з ВР, Сорока А.М. – учитель зарубіжної літератури, Сергієнко Ю.В. – учитель біології, Кебець Ю.В. – учитель історії, Багута О.В. – учитель математики, Вязовик Є.В. – учитель фізики, Довгополий Р.О. – учитель трудового навчання, Цегельник Н.О. – учитель початкових класів, Пригара Т.О. – учитель початкових класів, Руденко В.П. – учитель початкових класів, Ляпін В.І. – учитель музичного мистецтва, Заїка О.В. – учитель англійської мови, Конопля Г.І. – вихователь ДНЗ, Тарасенко А.О. – практичний психолог.

Відсутні –  немає.

Голова педагогічної ради – Коломієць Ю. М. – директор НВК

Секретар педагогічної ради – Коваленко Н. М.

Порядок денний:

1. Про затвердження плану заходів ,спрямованих на запобігання та протидію булінгу(цькування) на 2021-2022 навчальний рік.

2. Про порядок розслідування випадку булінгу в освітньому середовищі.

 

І.СЛУХАЛИ: директора Коломійця Ю.М. з інформацією про заходи,спрямовані на запобігання та протидію булінгу(цькування) у Некрасівському НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів на 2023-2024 навчальний рік.

ВИСТУПИЛИ:

1.Куліш О.Г. – заступник директора з виховної роботи , яка познайомила присутніх з Планом заходів, які спрямовані на запобігання та протидію булінгу(цькування) у навчальному закладі на 2023-2024 навчальний рік.

2. Багута О.В.- керівник методичного об’єднання класних керівників,яка запропонувала затвердити План заходів.

УХВАЛИЛИ:

1.Затвердити План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу(цькування) у Некрасівському НВК:ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів на 2023-2024 навчальний рік.

 

ІІ.СЛУХАЛИ: Куліш О.Г., заступника директора з виховної роботи,   яка

інформувала  про  порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв  про  випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) .

       Із метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти здобувачів освіти педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.

Керівник закладу повідомляє про терміни, порядок реагування на доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу та процедуру розгляду відповідно до законодавства.

Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Рекомендації до оформлення заяви

1. Подається державною мовою.

2. Чітко вказуються прізвища.

3. Дотримання вимог до оформлення реквізитів.

4. Не допускати виправлень.

5. Зміст заяви пишеться в довільній формі.

Реагування на доведені випадки булінгу

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1.    У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.    Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.

3.    Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

–        якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей;

–        якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції  України із заявою.

4.    Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.

5.    Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу(Кодекс України про адміністративні правопорушення)

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого: – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення: – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років: – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на

строк від двадцяти до сорока годин.

 

ВИСТУПИЛИ:

1.Пригара Т.О.- класний керівник 1 класу , яка запропонувала затвердити Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі.

2.Вязовик Є.В.- класний керівник 9 класу, який запропонував затвердити Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі.

3.Довгополий Р.О.-класний керівник 6 класу, який запропонував затвердити постійно діючу комісію з розгляду випадку булінгу(цькування).

УХВАЛИЛИ:

1.     Інформацію взяти до уваги.

2.     Затвердити Порядок подання та розгляду(з дотриманням конфіденційності)заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі.

3.     Затвердити Порядок реагування на доведені випадки булінгу(цькування) в закладі.

4.     Затвердити постійно діючу комісію з розгляду випадку булінгу(цькування).

 

Голова педагогічної ради                                Юрій КОЛОМІЄЦЬ

Секретар педагогічної ради                            Неля КОВАЛЕНКО

Популярні дописи з цього блогу

Освітня програма

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ